20111031

kõik, mille järgi tulin

Mul on siin paar kvartalit edasi tänav nimega Cherryburn Gardens. Võtaks ühe maitsva tassi teed selle teadmise peale, aga ei, ma olen lollilt siin 24/7 manustamas lahustuvat kohvi, mis on, kui sa veel ei tea, kõige halvem kohv, mida ette kujutada võib. Peale 3in1i. Ostsin endale sittakanti teed tegelikult, aga see vajab mingit veidrat tee-lainele seadistumist, milleks mul hetkel pühendumust ei jätku. Kogu olemasolev motivatsioon on suunatud koolile, mille üle olen muideks väga uhke.

Mis mulle Inglismaal meeldib ja samas ka mingis mõttes ikkagi üllatab, on inglaste inglisepärasus. Nad ei joo kohvi - ainult teed, ja neli viiest inglasest joob seda piimaga. Nad kuulavad ainult inglise muusikat ja viimane ameerika telesari, mida nad vaadanud on, on Friends. Nad on fantastiliselt viisakad! Ja siis on muidugi eraldi jutt see noormeeste lad-kultuur. Justkui arvaks, et see on üks nendest igavestest legendidest mis iga rahvaga kaasas käivad, aga oh issand, nagu ka teekultuur ja vaikne ilus patriotism, mis igas inglases elab, on see, nagu ma avastanud olen, päris tõeline. Ja kuigi see on täpselt see, millisena ma Inglismaad endale kõik need aastad, kui ma sellesse kaugelt armunud olin, endale ette kujutasin, on see ikkagi mulle suureks üllatuseks. Ma elan reaalajas oma aastatetaguses unistuses, millest viimasteks aastateks juba loobunud olin, aga see on sellele vaatamata täiesti jalustrabav tunne. Kuigi väga, ja ma loodan, et sa mõistad, kuivõrd veider ja kahtlustusi tekitav tunne.

Ma ei taha kunagi Tallinna kohta midagi halba öelda, aga üks vene noormees, kelle tegemisi olen viimasel ajal tihti jälginud, tegi siin just mõne viimase päeva jooksul Tallinna kohta paar märkust, millega ma a) kaugelt ja, b) tundes Venemaa kultuuri ehk teades, millega ta Tallinnat võrdleb, nõustuda julgen. Mõned asjad, mis ta mainis nüüd. Kontekstiks oli ta Talinnasse tulnud esinema Von Krahli 19. sünnipäeval.

"backstage'is nii palju alkoholi, nagu pole Venemaal ühelgi peol näinud" - no ei ole küll väga relevant mu Tallinna-loole, aga et venelast alkoholikogusega üllatada, on vaja ikka fantastiliselt palju alkoholi, nii et ma ei taha isegi ette kujutada, mis seal toimus

"sitt on olla klubis, kus kõigil sinust pohhui" - ma ütleks nii, et olemata klubitanud Inglismaal, poleks ma aru saanud, millest ta räägib, nii et ei tea, kas oskan seda seletada; bottom line is, inimesed Eestis on külmad isegi täis olles, mis on päris kurb mu arust

"eestlased pole valmis avameelselt pidutsema" - jne jne

ja siis mu lemmiktähelepanek: "Tallinnas on teismeeamasendusse langeda kerge igas eas" - ei meeldi jällegi öelda oma linna kohta midagi nii masendavat, aga nii on; kui ma Tallinnas oma hooajalise masenduse musta auku vahel langesin, tundus, nagu soodustaks seda iga viimne inimene ja koht; nüüd olen ma kohas, mis sellele otseselt vastupidine, nii et asi, mida pidasin tavaliseks, on, nagu välja tuleb, hoopis midagi linnale omast (ei julge terve maa kohta üldistusi teha, nii et jääme Tallinna piiresse)

Aga jah, sellised lood siis. Peale selle, et olen siin oma unistuste saarel tasapisi avastamas ennast, olen nägemas ka kõike, mida varem näha ei saanud. Siit kaugelt on nüüd äärmiselt mugav vaadata. Tulevad esile loomulikuna tundunud asjad, aga teises valguses; tulevad esile veidrad asjad, mis ei riivanud varem silma; tulen esile mina, demonstreerimas võõras keskkonnas väga teravalt külgi, mida kodus kuidagi näha ei tahtnud või mille olemasolu asjus end väga põhjalikult petta üritasin. Ma olen õnnelik sellega, mis siin, kodust eemal, toimub - hea või halb, kõik see on see, milleks ma siia tulin.

Ja jällegi, kui käisin Eestis alles mingitel välismaal õppimist tutvustavatel infotundidel jms, jäi küll väga lahe nägemus sellest, kuidas ma ära sõites end kohe avastama ja täiskasvanulikumaks muutuma ja kuidagi teistmoodi elusse suhtuma hakkan, aga juba ongi mõned neist muutustest toimuma hakanud ning see on täpselt seesama tunne nagu inglastega. Eeldad asju, aga südamepõhjas arvad, et kõik need su eeldused on liiga head, et tõsi olla. Aga nii on ja see on selline väga out of place kõheda kõhu tunne. Väga veidral viisil meeldiv.

Aga kuule ära nukrutse seal Eestis, tule mulle külla siia. Väga tahaks sind näha ja sulle linna näidata ja rääkida asjadest, mille inglise keeles väljendamises mu segaduses aju veel eriti hea pole. Ja kuulata sinu armsat ja ilusat eesti keelt vahelduseks miljonile briti murrakule. Ja isegi kui sina mind külastada ei otsusta, tulen ise su juurde juba vähem kui kahe kuu pärast.
Musid itta senikauaks!

1 comentarios:

silvia said...

"Tallinnas on teismeeamasendusse langeda kerge igas eas" - geniaalne

aga krahli sünnipäevast rääkides, mina seal küll ei käinud, aga inside info, mida ma kuulsin (issand kui poosetav väljend see just oli), siis tegu oli ikka päris silmapaistvalt retsi narko/alkopeoga

 

Blog Template by YummyLolly.com